A Smartiz egy úttörő kezdeményezés, amely a digitális készségek fejlesztésére összpontosít a középiskolás lányok körében. Ez az innovatív program az informatika és a matematika világába kalauzolja el a résztvevőket, lehetőséget nyújtva számukra, hogy mélyebb ismereteket szerezzenek ezen területeken és felkészüljenek a jövő kihívásaira. A Morgan Stanley Magyarország és a Nők a Tudományban Egyesület (NATE) közös szervezésével létrejött program célja, hogy a fiatalok már korán megszerezzék azokat a készségeket, amelyek kulcsfontosságúak a 21. századi modern világban való boldoguláshoz.
A Smartiz programról
A Smartiz program keretében a résztvevők ingyenes, online foglalkozásokon és személyes készségfejlesztő alkalmakon vehetnek részt. A heti másfél órás online órák során a diákok a matematika és az informatika rejtelmeibe nyernek betekintést, miközben élmény- és felfedezésalapú tanulási módszerekkel fejlesztik tudásukat. A program során a résztvevők belekóstolhatnak a programozásba, emellett pedig a matematika és informatika segítségével megismerhetnek és kutathatnak egy általuk választott környezeti problémát is. A Smartiz a legújabb tanulást segítő eszközöket alkalmazza arra, hogy a középiskolás lányok a lehető legélvezetesebb módon ismerkedjenek meg a matematika és informatika világának rejtelmeivel. A heti foglalkozásokat a Morgan Stanley munkatársai mellett pedagógusok, improvizációs és drámapedagógus szakértők tartják annak érdekében, hogy a tanulási folyamat minél változatosabb és egyedülállóbb legyen. Az egyéves program végén a résztvevők oklevelet kapnak, amelyet beírhatnak az önéletrajzukba, ezzel is növelve esélyeiket a jövőbeni munkaerőpiacon.
Kiknek szól a Smartiz?
A Smartiz program elsősorban a 10. évfolyamos középiskolás lányokat célozza meg, akik érdeklődnek a számok világa iránt és szeretnének mélyebb ismereteket szerezni az informatikában. A program azoknak is ideális, akik a felhasználói szintnél többet szeretnének tudni és mentorok segítségével fejlesztenék magukat. A Smartiz lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők hasonló érdeklődésű társakkal ismerkedjenek meg és közösen mélyedjenek el a digitális világban, így a tanulás nem egy monoton folyamatban valósul meg, hanem egy közösségi élménnyé válik.
Készségek fejlesztése a Smartiz-zal
A Smartiz számos készséget fejleszt, amelyek nélkülözhetetlenek a modern világban a karrierépítés és a munkával való boldogulás során. A program keretein belül a diákok fejleszthetik logikai és analitikus gondolkodásukat, döntéshozatalukat, nem rutinszerű problémamegoldó képességüket és kreativitásukat. A Smartiz kezdeményezés elismeri, hogy a soft skillek ugyanolyan fontosak a munka világában, mint a hard skillek, ezért a program hangsúlyozza ezek fejlesztését is. Az online foglalkozásokon túl a program része két csapatépítő-személyiségfejlesztő tábor is, ahol a résztvevők komplex kommunikációs készségeiket, alkalmazkodóképességüket és együttműködési képességüket is fejleszthetik. Mindezek a készségek kulcsfontosságúak ahhoz, hogy a résztvevők sikeresen navigáljanak a dinamikus munkaerőpiacon és hatékonyan működjenek együtt különböző szakmai környezetekben.
A Smartiz mentorai
A Morgan Stanley által támogatott Smartiz program keretében a résztvevők lehetőséget kapnak arra, hogy tapasztalt Morgan Stanley szakemberekkel dolgozzanak együtt mentorálás formájában. A mentorok személyre szabott támogatást nyújtanak a karriertervezésben, valós példákon keresztül ismertetik meg a munka világát és annak kihívásait, valamint folyamatos segítséget nyújtanak a részvevőknek saját játékuk fejlesztésében.
A jövő sikerének kulcsa
A Smartiz egy kiváló lehetőség a középiskolás lányok számára, hogy mélyebb ismereteket szerezzenek a matematika és az informatika területén, miközben fejlesztik készségeiket és önbizalmukat is. A programban szerzett tapasztalatok és ismeretek hosszú távon is előnyösek, hiszen a digitális készségek egyre nagyobb jelentőséggel bírnak a munkaerőpiacon. A Smartiz tehát nem csupán a jelen, hanem a jövő sikerének kulcsát adja a fiatalok kezébe.
Jó gyakorlatok Information
Website link
Bővebb információ a Smartiz kezdeményezésről
Célcsoport
Digitális készségek az oktatásban.
Digitális technológia/szakosodás
Digitális készségszint
Középszintű