A MotiMore egy innovatív online oktatási platform, amelynek célja a diákok motivációjának erősítése és egy stresszmentes(ebb) iskolai környezet kialakítása. A felület a gamifikáció módszerét alkalmazza arra, hogy az iskolai tanulást élvezetesebbé és hatékonyabbá tegye.

A platform fejlesztése során kiemelt szempont volt, hogy reagáljanak a jelenlegi oktatási rendszer kihívásaira, mint például a diákok motiválatlanságára, az értékelés gyakran igazságtalan mivoltára, a jelenlegi generáció megváltozott frusztrációtűrésére és szorongására. A MotiMore célja továbbá, hogy a pedagógusok kezébe egy olyan értékelési és tanulásszervezési eszközt adjon, amivel képesek lesznek a manapság már nélkülözhetetlen 21. századi készségek fejlesztésére (időgazdálkodás, önálló tanulás, együttműködés, kritikus gondolkodás, felelősségvállalás).

A MotiMore rengeteget segíthet a tanároknak a tanításban és a tanulásszervezésben: lehetőséget ad arra, hogy interaktív tanulási időszakokat tervezzenek (melyek „általános” és projektoktatásba is egyaránt beilleszthetőek), meghatározzák a tanulási célokat, és különböző kreatív feladatokat, tevékenységeket adjanak ki a diákok számára. A platform egyik fő eleme a csoportos ranglista, amely vizuálisan követi a diákok előrehaladását, ezzel is növelve a motivációjukat. A diákok pontokat gyűjtenek a feladatok elvégzése során, ezek alapján épülnek fel a ranglisták. Minden korosztály örömmel használhatja a MotiMore rendszerét alsós gyerekektől a középiskolásokig.

A MotiMore-nál külön figyelmet fordítanak arra, hogy a hátrányos helyzetű diákok is részesüljenek a motiváló és támogató oktatási élményekből. Ennek érdekében a hátrányos helyzetű diákokat oktató intézmények a ProBono támogatási program keretében pályázhatnak a MotiMore szoftver ingyenes használatára.

A platform használata rendkívül egyszerű: a tanárok ingyenesen regisztrálhatnak az oldalon, létrehozhatják a csoportjaikat, meghívhatják a diákjaikat, és elkezdhetik a tanulási időszakok tervezését. A MotiMore csapata egy használati útmutatót is készített, amely 7 rövid videóban mutatja be lépésről lépésre a felület használatát a regisztrációtól kezdve egészen a ranglisták kezeléséig. Ezek a videók lehetővé teszik, hogy a felületet bárki bármikor problémamentesen használhassa. Az említett használati útmutatóról készült videósorozat ezen a linken érhető el.

A felület a tanár számára végig ingyenesen elérhető marad, 1 hónap után azonban bizonyos szolgáltatások (például gyors és csoportpontozás) csak azoknak a diákoknak megengedett, akik fizetett diáklicenccel rendelkeznek. A diáklicencek ára kedvező: 1 EUR/hó környékén mozog, de a cég rendszeresen kínál 50-60%-os kedvezményeket.

A MotiMore célja, hogy ne csupán egy oktatástechnológiai fejlesztés legyen, hanem hogy aktívan hozzájáruljon a pedagógiai paradigmaváltáshoz. Az egész felület ennek égisze alatt készült, és ennek érdekében a MotiMore csapata gyakran tart előadásokat, webináriumokat, hosszabb, fizetős szemináriumokat is.

A szoftvert eddig több mint 700 tanár, 5000 regisztrált diák és 10 partneriskola használta. A tanári visszajelzések a következőképpen összegezhetőek: „A diákok sokkal motiváltabbak, a tanulási utat jobban a sajátjuknak érzik. A tanulás folyamatát értékeljük, nem a pillanatnyi tudást. Végre megcsillogtathatják a kreativitásukat, egyéniségüket a választható feladatokban, lenyűgöző munkák születnek.”

A felület jelenleg magyar, román, szlovák, angol, görög és olasz nyelven érhető el. 

A MotiMore csapata hisz abban a modern oktatásban, ami a diákoknak és pedagógusoknak egyaránt sikerélményt kínál!

A cég egyik alapítója Prievara Tibor, aki több mint 20 éve foglalkozik angoltanítással különböző intézményekben beleértve az iskolákat, nyelviskolákat és egyetemeket. Pályafutása során hátrányos helyzetű gyerekek oktatásában is részt vett. 2013-ban SuliNetwork díjat nyert, 2015-ben pedig a Digitális Pedagógia Nagykövete cím első díjazottja lett az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége által alapított Gyúrós Tibor Díj keretében. Tibor hisz abban, hogy a tanulás és a tanítás is lehet izgalmas és interaktív folyamat, a MotiMore-t is ezen elv alapján hozta létre.

Jó gyakorlatok Information

Website link
Szervezet URL-je
A MotiMore honlapja
Célcsoport
Digitális készségek az oktatásban.
Digitális technológia/szakosodás
Digitális készségek
Digitális készségszint
Alapszintű
Középszintű
Földrajzi terület - Ország
Magyarország
Szlovákia
Görögország
Románia
Olaszország
Iparági területe az oktatásnak és képzésnek
Alapfokú programok és képesítések
Kezdeményezés típusa
Helyi kezdeményezés
A finanszírozás típusa
Magán
Szervezet

Szólj hozzá