Az Európai Bizottság által finanszírozott EDIH (European Digital Innovation Hub Network) hálózat DigitalTech EDIH elnevezésű konzorciuma, képzést hírdet „Biztonságos szoftverfejlesztés” címmel.
Képzés ideje: 2024.05.06., hétfő, 09:00 – 15:00
Helyszín: EIT Digital Budapest CLC, 1117 Budapest, Bogdánfy u. 10a
Előadó: Tóth Melinda, Porkoláb Zoltán
Képzés formája: hibrid
Minimum létszám: 4
A képzés célja:
A tréning célja rávilágítani a statikus elemzések jelentőségére, illetve a szoftveres projekt igényeinek leginkább megfelelő biztonsági elemzések kiválasztását. Megtanítjuk, hogyan kell az eszközöket használni, az eredményeiket értelmezni és hogyan kell a biztonsági szempontokból relevánsakat megtalálni és kijavítani.
Statikus elemzés során a szoftvereket annak futtatása nélkül elemezzük, nincs szükség egy esetleges drága tesztkörnyezet felállítására, csupán a forráskódot vesszük alapul. Ennek eredményeképpen már a tesztelési fázis előtt, hamar visszajelzést kaphatunk a forráskód állapotáról, a benne fellelhető biztonsági problémákról. Manapság ez az egyik elsődlegesen használt eszköz.
Mivel számos kódolási szabály és biztonsági előírás ellenőrző eszköz létezik, nem mindig egyértelmű, hogy mikor melyiket kell használni. Ez függhet a használt programozás nyelvtől, a kódbázis méretétől, a szoftver jellegétől, stb. A legmegfelelőbb eszköz kiválasztásához statikus elemzési szakértelemre van szükség, illetve az ügyfél rendszerének, fejlesztői környezetének az ismeretére.
Tartalom:
- Kódolási szabályok
- Kód ellenőrzés
- Statikus elemző eszközök
- Haladó statikus elemzés
- Eszközök
A képzés díja*: 0 Ft
A képzés piaci értéke (per fő): 80.000 Ft
A DigitalTech EDIH által biztosított kedvezmény mértéke: 100%, melyből az átadott hazai állami támogatás (De Minimis) mértéke: 50%
Információ:
*A képzés kis és közép vállalkozások számára térítésmentes, nem jár pénzügyi tranzakcióval, amennyiben a vállalkozás rendelkezik a képzés igénybevételéhez szükséges mértékű még fel nem használt De Minimis kerettel, melyről a regisztráció során nyilatkozik. Tudj meg többet a De Minimis keretről és annak felhasználásáról ezen a linken.
A képzés közintézmények részére teljesen ingyenes.
Képzési ajánlat Information
Website link
A "Biztonságos szoftverfejlesztés" című képzés honlapja
Célcsoport
A munkaerő digitális készségei.
Digitális technológia/szakosodás
Digitális készségek
Digitális készségszint
Középszintű
Földrajzi terület - Ország
Iparági területe az oktatásnak és képzésnek
Célnyelv
Kezdeményezés típusa
Célcsoport
10 évnél hosszabb szakmai tapasztalattal rendelkező személyek
3-10 éves szakmai tapasztalattal rendelkező személyek
Középfokú végzettséggel rendelkező/tankötelezettséget teljesített személyek
Felsőfokú végzettséggel rendelkező személyek (EKKR 8)
3 évnél rövidebb szakmai tapasztalattal rendelkező személyek
Kiválóan teljesítők